top of page
Vyhledat

Vznikla petice na podporu odvolané kreativní producentky Kamily Zlatuškové

Téměř až nezvyklý rozruch vyvolalo propuštění kreativní producetky Kamily Zlatuškové. Připomeňme, že Zlatušková stála jako producentka za zajímavými a často i kontroverzními televizními projekty jako projekt Zlatá mládež či dokureality Třida 8.A. Na podporu Kamily Zlatuškové tak dokonce vznikla petice, která vyjadřuje kreativní producentce podporu. Text petice, i odkaz na server, kde se můžete k petici připojit uvádíme níže.

Text petice: Vážené vedení České televize, Vážená Rado České televize, my, níže podepsaní, vyjadřujeme podporu a uznání práce kreativní producentky Kamily Zlatuškové a její tvůrčí producentské skupiny, která podle našeho názoru zvýšila kvalitu a různorodost programu České televize, a to s ohlasem také v mezinárodním kontextu. Projekty, pod nimiž byla jako kreativní producentka ČT podepsaná, reprezentovaly značku České televize na důležitých domácích (MFF Karlovy Vary, Ceny ČFTA Český lev, Ceny české filmové kritiky...), ale hlavně i na zásadních mezinárodních filmových událostech v čele s Berlinale. Filmy jako Koza (účast v prestižní soutěžní sekci Forum na Berlinale 2015), K oblakům vzhlížíme (mj. cena české filmové kritiky 2015 za nejlepší český dokument) nebo dokusérie Ptáčata, Třída 8. A a nedávný projekt Zlatá mládež (8. místo v berlínské soutěžní přehlídce nejlepších světových formátů televizí veřejné služby EBU Creative Forum), které Kamila Zlatušková pod hlavičkou ČT realizovala, nesporně přispívají k šíření dobrého jména České televize na domácím i mezinárodním poli.

Kromě zmíněných úspěchů však tvorba její brňenské skupiny vyvolává společenskou diskusi. To považujeme za jedno z nejdůležitějších poslání veřejnoprávního média. Její pořady o menšinách či snaha reflektovat na obrazovce samotné poslání média veřejné služby, byly odvážnými počiny, za které jí právem náleží uznání nejen filmařské obce. Nejlepším důkazem je rozruch a odpor, který rozhodnutí ČT neprodloužit jí smlouvu vyvolalo. Jedním z důsledků je i tento otevřený dopis, kterým vyjadřujeme rovněž znepokojení z možného dalšího směřování České televize, jestliže je jejím vedením zpochybňováno dílo takové osobnosti, jakou je Kamila Zlatušková, jejíž význam považujeme z hlediska poslání veřejnoprávní instituce za ojedinělý.

(Foto: Česká televize)

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page