top of page
Vyhledat

Letošní EAST DOC PLATFORM uspokojí i ty nejnáročnější fanoušky dokumentu

Institut dokumentárního filmu (IDF) představí v Praze 7. – 13. března při festivalu Jeden svět již popáté akci East Doc Platform. Během minulého roku proběhl pilotní ročník jedinečného projektu organizovaného IDF s názvem KineDok, spočívajícího v projekcích autorských dokumentů na netradičních místech v pěti zemích. KineDok se letos představí nejen v různých alternativních prostorách, ale také na East Doc Platform.

I v letošním roce se budou moci návštěvníci akce seznámit také s těmi nejzajímavějšími transmediálními projekty vybranými do sekce Doc Tank. Jejich tvůrci se odvážně pustili např. do urbanismu nebo do dokumentování snahy zlepšit veřejný prostor. Chybět nebude ani kinematografické investigace se sociálním přesahem na téma alkoholismu hlavy státu.

Příznivci dokumentárního žánru by si zde neměli nechat ujít vystoupení celé řady renomovaných světových odborníků. Britský producent nominovaný na Oscara Mike Lerner nechá diváky nahlédnout do zákulisí vzniku filmu Ruský datel, který vyhrál hlavní cenu poroty na festivalu Sundance. Velmi zajímavý zážitek slibuje masterclass původem novozélandské střihačky usazené v Los Angeles Mayi Hawke, která mimo jiné spolupracovala na osmi filmech Wernera Herzoga i na snímcích Errola Morrise. Součástí EDP bude také prezentace Připravované české dokumenty s potenciálem mezinárodní distribuce. Otevřený program EDP probíhající v anglickém jazyce je přístupný všem zájemcům z řad veřejnosti. Většina akcí se uskuteční v Institutu Cervantes (Na Rybníčku 6, Praha 2). Více na www.DOKweb.net

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page