top of page
Vyhledat

Zemřel významný český historik, dramaturg, producent, scenárista, režisér, hudebník pan Radan Dolejš

Poslední scénáristickou, prací Radana Dolejše byl scénář k předávání CEN TRILOBIT 2022, vysílané v přímém přenosu 22.ledna 2022 na ČT Art.

Několik slov režiséra pořadu a přímého přenosu Petra Soukupa a přítele Martina Dolejše

Dnes je to týden, co jsem naposledy mluvil s Radanem Dolejšem. Bylo to po odvysílání přímého přenosu na ČT Art z vyhlašování filmových cen Fitesu TRILOBIT 2022, který jsem režíroval a k němuž Radan napsal scénář.

Nic nenasvedčováo tomu, že je to náš poslední rozhovor v životě. Druhý den Radan už nebyl….

Z jeho odchodu jsem se ani po týdnu nezačal vzpamatovávat. Po dlouhá léta byl jedním z mých nejbližších spolupracovníků. Výborně jsme si rozuměli profesně i lidsky. Občas jsme společně úpěli v poměrně náročných návalech práce, jindy byla několik měsíců pauza, co jsme se neslyšeli, ale stále jsme o sobě dobře věděli. Jako režisér a producent jsem se ho snažil přitahovat ke svým projektům, protože to uměl. Byl geniálním scénáristou, dramaturgem i manažerem. Naše názory se často potkávaly, rozuměli jsme si na mrknuti oka. Aniž by vadilo, že Radan je prakticky o generaci mladší… Kdybych tušil, jak na tom zdravotně doopravdy je, zkoušel bych rychle zorganizovat okamžitou a účinnou pomoc. Nikdy si nepřestanu vyčítat, že jsem se nechával ukolébávat jeho dobráckým ujišťováním, že “doktoři” mají všechno pod kontrolou…

Naše spolupráce trvala dvacet sedm let. A i když jsme se mimo práci spolu prakticky nepotkávali, byl to pro mě jeden z nejdůležitějších lidi, spolupracovníků a přátel v mém životě.

Petr Soukup

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page